2014 Ygs Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar

201_ygs_basvurulari_ne_zaman

2014 Ygs Başvuruları yaklaşıyor. Sınava tam donanımlı olarak girmek isteyen üniversite adayları şimdiden çalışmalarını yoğunlaştırdı ve ağır bir ders çalışma programıyla çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Bu süreç içerisinde takip etmeleri gereken bazı konular da yok değil. Başvuru süreleri ve ücretleri bu sorulardan bazıları.

2014 YGS için başvuru ücretinin ne kadar olacağı henüz açıklanmadı. Genelde ücret değişmez 40 tl sınav ücreti sabittir, 2013 te de böyle olmuştu  fakat zaten bunun çok ta önemi yok. Banka görevlisine sınav ücreti yatıracağım dediğinizde parayı eksiz yatırma gibi bir derdiniz kalmıyor.

Önemli olan nokta hangi bankaya yatırılacağı. 2014 YGS başvuru ücretini nereye yatıracağını bilmeyen adaylar banka banka dolaşmaktan usanmaktadırlar. İşte başvuru ücretini yatırabileceğiniz bankalar;

T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım.

Yukarıda ismi yazılı olan bankalardan herhangi bir tanesine gittiğinizde hiç bir sorun yaşamadan başvuru ücretinizi yatırabilirsiniz. Banka dekontunu sınav sonuna kadar saklamanız faydanıza olabilir. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir sorunda elinizde belgeniz olacaktır.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

- sitemap -